Reklama

Reklama

Kościół do remontu

Opublikowano: sob, 25 kwi 2020 16:43
Autor: | Zdjęcie: UM Złoty Stok

Kościół do remontu - Zdjęcie główne

Gmina Złoty Stok rusza z największą inwestycją gminną | foto UM Złoty Stok

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lokalnie Przedsięwzięcie ma na celu poprawę stanu technicznego i estetycznego zabytkowego kościoła poewangelickiego oraz udostępnienie go mieszkańcom i turystom w celach kulturalno- turystycznych

Reklama

24 kwietnia Burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk podpisała umowę ze Spółką Budowlaną Jan Serafin, Marek Janik s.c. z Nysy, na rewitalizację kościoła poewangelickiego z przeznaczeniem na cele kulturalno-turystyczne w ramach projektu „Szlak Marianny Orańskiej ścieżką rozwoju gmin polskoczeskiego pogranicza”. Wartość umowy opiewa na kwotę 5 849 880,00 zł. Zadanie objęte jest dofinansowaniem z Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska w kwocie 793 697,86 euro. Projekt realizowany jest w partnerstwie z gminą Kamieniec Ząbkowicki i Obec Bila Voda. Przedsięwzięcie ma na celu poprawę stanu technicznego i estetycznego zabytkowego kościoła poewangelickiego oraz udostępnienie go mieszkańcom i turystom w celach kulturalno- turystycznych. Nawa kościoła pełnić będzie funkcję sali wielofunkcyjnej multimedialnej z funkcją wystawienniczą, a wieża kościoła pełnić będzie funkcję turystyczną z punktem widokowym.  Termin realizacji zadania to 31 grudnia 2021r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.