Reklama

Reklama

Wkrótce ma powstać przemysłowy Euro-Park Ząbkowice

Opublikowano: czw, 18 cze 2020 15:39
Autor: | Zdjęcie: ARP S.A.

Wkrótce ma powstać przemysłowy Euro-Park Ząbkowice - Zdjęcie główne

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa podpisały w środę, 17 czerwca, porozumienie o współpracy celem utworzenia parku przemysłowego Euro-Park w Ząbkowicach Śląskich. | foto ARP S.A.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Inwestycja pozwoli nie tylko pobudzić lokalną przedsiębiorczość, ale ułatwi także pozyskanie zewnętrznych inwestorów, którzy zasilą regionalną gospodarkę - mówi Michał Dworczyk, minister i szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Reklama

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa podpisały w środę, 17 czerwca, porozumienie o współpracy celem utworzenia parku przemysłowego Euro-Park w Ząbkowicach Śląskich. Porozumienie zostało zawarte na czas nieokreślony.

 

Projekt będzie mógł zostać zrealizowany dzięki przekazaniu przez KOWR działki inwestycyjnej o powierzchni 125 ha. Teren dotychczas był nieużywany. Działka ta położona jest na północ od Ząbkowic Śląskich, tuż przy drodze krajowej nr 8. Teren Euro-Parku Ząbkowice już jest przygotowany do funkcji przemysłowych. W jego okolice dociągnięta została sieć wodociągowa i kanalizacyjna, a także sieć gazowa 6,3/1,6 Mpa. Przez samą działkę przebiega też linia energetyczna wysokiego napięcia 220 kV(w przyszłości 400 kV). Atrakcyjność działki znacząco zwiększy się jeszcze w przyszłości po budowie drogi ekspresowej S8 Wrocław-Kłodzko oraz rozbudowie o drugi tor i elektryfikacji przebiegającej w pobliżu linii kolejowej Legnica - Katowice.

 

Agencja Rozwoju Przemysłu to spółka skarbu państwa, która m.in. tworzy warunki dla rozwoju przedsięwzięć gospodarczych w regionach zagrożonych wykluczeniem i marginalizacją. Przykładem takich działań są chociażby specjalne strefy ekonomiczne czy parki przemysłowe.

 

- Nasze doświadczenie w zarządzaniu specjalnymi strefami ekonomicznymi, a zwłaszcza dynamiczny rozwój zarządzanego przez ARP S.A. i oddalonego od Ząbkowic o zaledwie niecałe 60 kilometrów Euro-Parku Kobierzyce są rękojmią sukcesu tego przedsięwzięcia. Dzięki m.in. inwestycjom w specjalnych strefach ekonomicznych Dolny Śląsk jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów Polski. Otrzymujemy liczne zapytania od inwestorów zainteresowanych budową swoich zakładów na tym terenie - mówi Paweł Kolczyński, wiceprezes zarządu ARP S.A.

 

- Cieszymy się, że grunty należące do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa mogą zostać również wykorzystane do utworzenia Euro-Parku Ząbkowice. Jego powstanie niewątpliwie przyczyni się do rozwoju gospodarczego całego regionu - mówi Grzegorz Pięta, p.o. dyrektora generalnego KOWR.

 

- Wykorzystanie istniejących potencjałów oraz wola współpracy instytucji rządowych doprowadziła do podpisania porozumienia, które dla całego regionu będzie nowym otwarciem i szansą zaistnienia na mapie gospodarczej Dolnego Śląsk - mówi Marcin Gwóźdź, poseł z okręgu ząbkowickiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.